ZODPOVEDNOSŤ vs. NEZODPOVEDNOSŤ

Som predajcom produktov cestovných kancelárií a mojou prácou je plnenie snov spojené s dovolenkou.
Dovolím si priznať, že rok 2020 nie je o tom, že by ma táto práca napĺňala alebo živila, ale o tom nechcem písať… Je to rok strachu. Nenapĺňa ma z dôvodu, že tu vládne niekoľkomesačný strach, zastrašovanie a obavy.

Neustále sledujeme všetky upozornenia, odporúčania, neodporúčania, zelené krajiny, červené krajiny pomaly už aj modré 🤦‍♀️ denne riešime strach klientov, ktorí chcú byť ZODPOVEDNÍ a preto chcú cestovať do krajín, ktoré naša vláda označila za bezpečné. Všetci majú strach z toho, že sa zmenia pravidlá a aj keď sa rozhodli byť ZODPOVEDNÝMI, zrazu budú označení za NEZODPOVEDNÝCH len preto, že vycestovali na dovolenku, ktorú si vo veľkom množstve kúpili ešte pred koronou. Neporušili pri tom žiadny zákaz.

Všetci sme slobodní, ale paradoxne politici ovládajú naše rozhodovanie a stavajú nás do pozície tých, čo ,,nevedia vydržať sedieť doma na zadku”. Je to od politikov ZODPOVEDNÉ alebo alibistické?

Podľa štatistík je istá časť prípadov importovaná. OK, bolo by ale fajn povedať aj B. Importovaná kým a odkiaľ konkrétne?

Dohľadávajú sa predsa kontakty pozitívne testovaných osôb a vraj veľmi podrobne. Prečo nám takéto informácie nezverejnia? Veď to majú pod kontrolou. Doporučenie vlády je Dovolenka na Slovensku – je to naozaj také bezpečné a ZODPOVEDNÉ? Preplnené turistické vychytávky a aquaparky, kde s obľubou dovolenkujú aj zahraniční turisti. Pri tom nikto nevie, kto tam v tom čase bol a odkiaľ. V čom sú tam všetci ZODPOVEDNEJŠÍ ako tí, ktorí strávia dovolenku niekde na pláži, ktorá je prázdnejšia ako bazén na niektorom našom kúpalisku? Hlavne, že sa podporí domáca ekonomika. Samozrejme, sú miesta na Slovensku, kde je málo ľudí a viete si užiť súkromie.

Áno, aj ja som bola s rodinou v Chorvátsku. Oddýchnuť si a načerpať psychickú silu. Dodržiavali sme všetky dnes už bežné hygienické zásady a odporúčania a správali sme sa tak ZODPOVEDNE ako doma. Sme teda my všetci dovolenkári NEZODPOVEDNÍ? V čom je naša ZODPOVEDNOSŤ menšia ako u tých, čo sa vystavili riziku v rade na langoš?

Táto politická psychohra sa mi nepáči. Hádzanie ZODPOVEDNOSTI na ramená slobodných občanov, s alibistickými vyjadreniami ,,varovali sme vás”. Kto z politikov sa prizná, že bol tiež niekde na dovolenke? Nikto! Až premiér asi nechtiac na tlačovke povie, že minister zdravotníctva sa vrátil z dovolenky v Chorvátsku a bolo tam veľa ľudí.

Nezľahčujem žiadne ochorenie, viem, že to nie je sranda, ale z toho negativistického masírovania psychiky sa čudujem, že už nie sme všetci pozitívni. Každému prajem, aby sa mohol slobodne rozhodnúť, kde a ako strávi víkend, dovolenku alebo výlet, nech to bude kdekoľvek.

🙃

Buďte zdraví… a aj psychicky.

autor: Zuzana Rigová
16. augusta 2020

Pridaj komentár